Graliście już w Wiedźmina?
Gry

Graliście już w Wiedźmina?

Wiedźminie zrobiło się bardzo głośno w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nie tylko w Polsce – tytuł stał się również ceniony za granicą, stając się w pewnym sensie naszą prawdziwą dumą i czymś, co świetnie reklamuje nasz kraj. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Polskie studio CD Projekt na podstawie świetnych książek wyprodukowało równie wspaniałą grę komputerową, która podbiła serca graczy na całym świecie.

O wszystkich wspaniałych cechach gry "Wiedźmin" można mówić bardzo wiele. Zacznijmy od tego, że tytuł jest w bardzo ciekawy sposób utrzymany w klimacie książek – Sapkowski w swoich dziełach doskonale połączył fantastykę z tradycyjnym, słowiańskim folklorem. Twórcom gry sztuka ta udała się po raz drugi. Fabuła nawiązuje rzecz jasna do historii przedstawionej w sadze o Wiedźminie, ale jednocześnie stanowi oddzielny byt. Z każdą następną częścią polepsza się również grafika. Trzecia odsłona Wiedźmina zdobyła miano jednej z najładniejszych gier na świecie. Rozgrywka sama w sobie jest tu niezwykle dynamiczna. Doskonale zaprojektowany system walki sprawia, że gra doskonale łączy w sobie elementy akcji oraz tradycyjnych cRPG.

Graliście już w Wiedźmina?

Wszystkie opisane wyżej cechy składają się na jak najbardziej zasłużony sukces gry "Wiedźmin". Jest to doskonała pozycja nie tylko dla czytelników, ale też dla każdego miłośnika dobrej, komputerowej rozrywki.