Ponadczasowe gry na komputer
Gry

Ponadczasowe gry na komputer

Są takie gry komputerowe, które nigdy się nie starzeją. Towarzyszyły nam w dzieciństwie, są klasyczne i cieszą nas tak samo w wersjach odświeżonych ale tylko wtedy, kiedy nie tracą niczego ze swojego pierwotnego klimatu.

Taka gra komputerowa, na której wychowuje się kolejne już pokolenie graczy to na przykład kultury Tetris ale także Boulder Dash. Oparta na niezwykle prostych zasadach i banalnej konstrukcji zręcznościówka Boulder Dash wymaga jednak od gracza sporej koncentracji.

Zarówno te osoby, które grały w dawną wersję Boulder Dash jak i nowi, młodzi gracze z radością przyjęli odświeżoną wersję gry – Boulder Dahs XL. Ci którzy pamiętają wersję dla dinozaurów – wydaną w 1984 roku grę na Commodore i Atari z senstymentem wspominają prostą grafikę, która była zlepkiem pikseli, a najważniejsza była grywalność.

Ponadczasowe gry na komputer

Nowy Boulder Dash stworzono we współpracy z pierwszą ekipą, która opracowała grę. Dzięki temu udało się zachować klasyczny klimat gry i zachwycić zarówno tych, których łączą z nią sentymentane wspomnienia jak i nowych graczy wychowanych np. na Minecraft.