Główne atrakcje Krakowa
Podróż

Główne atrakcje Krakowa

Mając możliwość odwiedzenia Krakowa warto maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na zwiedzanie. To miasto ma wiele do zaoferowania, dlatego wielu ludzi lubi tam wracać. W stolicy Małopolski nie można się nudzić, każdy kto miał okazję się o tym przekonać z pewnością potwierdzi te słowa. W zależności od czasu, jakim się dysponuje można postawić na bardziej znane miejsca lub prawdziwe perełki, o których istnieniu nie każdy wie.

Główne atrakcje Krakowa

Co zobaczyć w Krakowie?

Pierwszą atrakcją godną zwiedzenia jest oczywiście Wawel, jeden z najważniejszych symboli miasta. Na przestrzeni wieków odbyło się tam mnóstwo koronacji, pogrzebów władców Polski. Obecny kościół jest trzecim w historii, został konsekrowany w 1364 roku. Pierwszy założył w XI wieku Bolesław Chrobry, a po jego spaleniu zachowała się jedynie krypta. W tej lokalizacji nie można zrezygnować z zobaczenia Świętego Krzyża, Kaplicy i Dzwonu Zygmunta, Krypty Św. Leonarda i Krypt Królewskich. Dla zaczerpnięcia odrobiny relaksu idealnie sprawdzi się Beernarium Piwne Spa, czyli dość nietypowa atrakcja. Mieści się w centrum Krakowa, w klimatycznych podziemiach zabytkowej kamienicy. W tym miejscu można całkowicie zapomnieć o jakichkolwiek zmartwieniach i stresie, a zadbają o to odżywcze kąpiele piwne, winne i mleczne. Do tego atmosferę budują sielski relaks na słomie, degustacja wybornych trunków i niczym niezmącony spokój.

Kraków to magiczne miasto

Atrakcją, która jako kolejna kojarzy się z Krakowem jest oczywiście Kościół Mariacki, którego wieże mają różne wysokości. Rozpościerający się z nich widok na Rynek Główny może zapierać dech w piersi. Pierwszy kościół powstał w 1220 roku, ale podczas najazdu tatarskiego został zniszczony. Po tym fakcie rozpoczęto budowę bazyliki. Jak więc widać w Krakowie można zobaczyć bardzo dużo, a każdy zabytek ma swoją historię. To miejsce odwiedzane jest przez wielu turystów, nie tylko polskich, bo przyjeżdżają tutaj również obywatele innych krajów. Pewne jest to, że każdy powinien chociaż raz w życiu przybyć do Krakowa.