XXIX Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”
Lifestyle

XXIX Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

Maj to idealny miesiąc na odwiedzenie pięknego Krakowa. W mieście odbywa się wiele ciekawych imprez, które przyciągają wielu miłośników dobrej zabawy. Uczestnictwo w tych wydarzeniach sprawia, że można się odprężyć, zapomnieć o problemach codzienności i spędzić wolny czas w miłej atmosferze.

Kilka słów o Festiwalu

W dniach 9-18 maja w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się XXIX Międzynarodowy Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie. Zgodnie z programem pierwszego dnia będzie miał miejsce niezwykle ciekawy koncert Steve Coleman and Five Elements. Jest to charakterystyczna postać w świecie jazzu, uznawany jest również za jednego z najlepszych konceptualistę. To dzięki niemu współczesny jazz ma taki, a nie inny wydźwięk. Na trąbce zagra Jonathan Finlayson, na gitarze basowej Rich Brown, a na perkusji Sean Rickman. Następnego dnia o godzinie 20 wystąpi "Masovian Mantra", czyli projekt Michała Barańskiego, który łączy ze sobą folklor polski i indyjski.

XXIX Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

Little Big na scenie Krakowskiego Teatru Variete

Na festiwalu nie może zabraknąć Aarona Parksa, czyli światowej sławy pianisty jazzowego. Słynie on z bardzo melodyjnych utworów, które są eksperymentami gatunkowymi. Występ ten ma być promocją najnowszego projektu tego artysty. Na koncie pianisty znajduje się między innymi album "Invisible Cinema". Dzięki twórczości Parksa okrzyknięto go nowym wizjonerem, a "The San Jose Mercury News uznał płytę "Alive in Japan" za Top Jazz Album w 2013 roku.

Festiwalowe debiuty

18 maja, o godzinie 20:30 w Klubie Pierc Art odbędą się jazzowe debiuty. Młodzi artyści podejmą wyzwanie zaprezentowania swoich projektów. Tego rodzaju wydarzenie cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem zgromadzonych ludzi. Społeczność jest po prostu ciekawa nowych talentów i odkryć muzycznych. Każdy będzie miał okazję posłuchać zespołów: Szymon Wojnarowicz Trio, Kwarter Saksofonowy Akademii Muzycznej w Krakowie,Cracow Youth Jazz. Takiej okazji nie można przegapić, warto zaplanować wyjazd już dzisiaj.