Warszawa - moje Miasto!
Podróż

Warszawa - moje Miasto!

Tak, mam pełną świadomość tego, co ludzie z pozostałych regionów Polski myślą o Warszawie. Miasto nudne i brzydkie, mieszkańcy nieprzyjemni – niestety, z takimi opiniami o naszej stolicy można spotkać się bardzo często. Czy jednak są one faktycznie uzasadnione? Niedawno wybrałem się do Warszawy – niestety, pierwszy raz w życiu. Od razu pomyślałem, że muszę przedstawić Wam tę wycieczkę, gdyż sądzę, że wszystkie stereotypy związane z tym miastem są najzwyczajniej nieprawdziwe i niezwykle krzywdzące.

Być może będzie to brzmiało trochę banalnie, ale Warszawa jest miastem o bardzo bogatej – i tragicznej – historii. Każdy, kto tylko sądzi że jest to nudne miasto powinien uwzględnić przede wszystkim fakt, że w roku 1944 została ona dosłownie zrównana z ziemią. Nie, nie spotkały jej zniszczenia wojenne jak setki innych miast w czasie tej wojny – zburzono ją planowo, budynek po budynku. Dla mnie osobiście niezwykły jest sam fakt, że nadal możemy podziwiać w niej wiele pięknych zabytków. Co prawda odbudowano je już po zakończeniu wojny, ale wciąż posiadają ten sam niesamowity charakter.

Warszawa - moje Miasto!

Nigdy nie byłem jakimkolwiek przeciwnikiem Warszawy, ale miasto to nie budziło u mnie także żadnej wielkiej sympatii. Po kilkudniowej wycieczce do stolicy wprost się zakochałem, przez co mogę polecić coś takiego każdemu, kto bezmyślnie powtarza wszystkie nieprawdziwe stereotypy na temat tego miasta.