Jak sobie radzić z cellulitem?
Zdrowie i uroda

Jak sobie radzić z cellulitem?

Cellulit to problem, z którym próbuję sobie dać radę od kilku dobrych miesięcy. Prawdę mówiąc, wcześniej nie zwracałam na niego uwagi, przecież znajduje się w mało widocznym dla mnie obszarze ciała, jednak gdy przyszło lato i trzeba było pokazać nieco ciała, zaczęłam się martwić.

Niestety nie istnieje jeden powód pojawiania się cellulitu, dlatego nie możemy po prostu zacząć działać w określonym kierunku. Skórka pomarańczowa może bowiem pojawiać się u kobiet o każdym typie budowy ciała, nawet u tych bardzo szczupłych. W większości przypadków jednak, poza genami, za najistotniejsze powody takich nieestetycznych zmian uważa się nieodpowiednią dietę oraz brak wystarczającej ilości ruchu.

Jak sobie radzić z cellulitem?

W jaki sposób więc poradzić sobie z cellulitem? Przede wszystkim, należy zacząć przykładać większą wagę do tego co spożywamy każdego dnia. Dobrze skomponowana dieta to w tym przypadku najważniejsza sprawa, dlatego moim zdaniem dobrze jest zwrócić się o pomoc do eksperta, który powie nam jak może wyglądać nasz idealny jadłospis. Następna kwestia to ruch. Minimum trzy razy na tydzień, nawet po pół godziny. Chodzi tutaj głównie o ćwiczenia aerobowe, takie jak jogging, wycieczki rowerowe albo pływanie. Nie ma potrzeby zatem natychmiast kupować karnetu do klubu fitness, najważniejsze to po prostu zacząć coś robić.