Ja czytam książki, a Ty?
Lifestyle

Ja czytam książki, a Ty?

Bardzo często dyskutuję z moimi znajomymi na temat ich pasji i sposobów na wykorzystywanie wolnego czasu. Ze zdziwieniem stwierdzam wtedy, że dość mało ludzi lubi systematycznie czytać książki. Chyba nigdy nie przestanę się tym martwić – dla mnie czytanie książek nie jest tylko zwykłym hobby. Zdaję sobie sprawę, że taka opinia jest aktualnie raczej mało popularna, ale moim zdaniem bez czytania książek człowiek nie ma tak szerokiego spojrzenia na otaczającą go rzeczywistość, jak powinien. Aktualnie żyjemy niemalże tylko internetem i tym, co możemy w nim przeczytać. Nie jest to jednak nic dobrego, bo w taki sposób zamykamy się na naprawdę ogromną wiedzę i całe mnóstwo interesujących informacji.

Kolejny raz zdobędę się na dość niepopularną opinię. Myślę, że w internecie nie jesteśmy w stanie znaleźć nawet maleńkiej części tego, co zawierają książki. Osobiście traktuję internet jedynie jako pewne uzupełnienie i dodatkowe źródło wiedzy. Jeśli ktoś jednak pragnie rzeczywiście szczegółowo poznać dany temat, to obowiązkowo będzie musiał sięgnąć po odpowiednią literaturę.

Ja czytam książki, a Ty?

Jest to naturalnie tylko jeden z wielu powodów, dla których moim zdaniem naprawdę warto czytać książki. Zachęcam do tego wszystkich – cały rynek wydawniczy jest w chwili obecnej tak rozwinięty, że praktycznie zawsze znajdziemy na nim całe mnóstwo interesujących pozycji.