Podróże po Polsce
Podróż

Podróże po Polsce

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że sporo ludzi podczas organizowania swego urlopu w większości przypadków nie myśli nawet o tym, aby spędzić wolny czas gdziekolwiek w Polsce. Znacznie większą popularnością cieszą się wyjazdy zagraniczne – z jednej strony jest to dla mnie w pełni zrozumiałe, ale jednocześnie twierdzę, że warto lepiej poznać również swój własny kraj. Sam w ciągu ostatnich kilku lat przekonałem się o tym, że w granicach Polski znajdziemy bardzo wiele naprawdę pięknych miejsc, i wcale nie musimy w tym celu ograniczać się jedynie do tych najpopularniejszych, chętnie odwiedzanych miast.

Osobiście jestem zdania, że jednym z najpiękniejszych regionów Polski jest Podkarpacie.

Tak, w pełni zdaję sobie sprawę z tego, co ludzie z pozostałych części kraju słyszeli o nim – najbiedniejsze województwo, brudne, słabo zarządzane. Pierwszy raz wybrałem się tam z takim właśnie obrazem w głowie i... przeżyłem prawdziwy szok. Okazuje się, że województwo podkarpackie jest naprawdę czyste i zadbane – całkowicie inaczej, niż myśli się o nim w innych częściach Polski. A ile można znaleźć tutaj cudownych miejsc! Zacznę od miast. Stolicą Podkarpacia jest Rzeszów, którego zabytkowy rynek wprawia w prawdziwy zachwyt.

Podróże po Polsce

Polecam też inne miasta regionu, takie jak Jasło czy Krosno – odznaczają się one niesamowitym urokiem. Naturalnie, największą perłą Podkarpacia są Bieszczady, moim zdaniem należące do najwspanialszych gór na terenie całej Polski. Podkarpacie jest w mojej opinii idealnym przykładem na to, że w Polsce znajdziemy naprawdę mnóstwo interesujących miejsc.

e jQuery |=~~~ -->