Moje ulubione Polskie nuty
Kultura

Moje ulubione Polskie nuty

Trudno jest spotkać ludzi którzy twierdzą, że polska muzyka jest słaba. W mojej opinii osoby które tak mówią najzwyczajniej nic na ten temat nie wiedzą, i raczej nie powinny się o tym wypowiadać. Zauważyłem jednak, że całe mnóstwo ludzi zwyczajnie nie wie, jak dużo świetniej muzyki znajdziemy w Polsce – i to w przypadku praktycznie wszystkich gatunków. Przygotowałem w związku z tym skromny spis najlepszych artystów, od których w mojej opinii warto zacząć odkrywanie polskiej muzyki. Nie jest on naturalnie obiektywny, gdyżchodzi tu jedynie o moje własne opinie.

Dla mnie istną legendą polskiej muzyki był i zawsze będzie Kult. Kazik Staszewski swoją trwającą wiele lat twórczością w naprawdę ogromnym stopniu wpłynął na całą polską kulturę, i nikt nie powinien temu zaprzeczać. Innym wybitnym artystą którego zawsze będę uwielbiał jest Tadeusz Nalepa – moim zdaniem, najwybitniejszy gitarzysta w historii Polski. Mało kto wie, ale człowiek ten znacznie przyczynił się do rozwoju bluesa w Polsce, i gdyby nie jego działalność prawdopodobnie nie rozwinęłoby się u nas szereg innych, świetnych muzyków.

Moje ulubione Polskie nuty

O wybitnych osobistościach polskiej muzyki można napisać całe książki. Zachęcam zatem każdego do odkrywania nowych rzeczy i nie skupiania się wyłącznie na tych najbardziej znanych. Zamykając się tylko w wybranym kręgu naprawdę wiele tracimy – a polska muzyka nadal skrywa w sobie wiele wciąż nieodkrytych skarbów.