Trudna miłość w kinie
Kultura

Trudna miłość w kinie

Edukacja seksualna nawet w obecnych czasach stanowi swego rodzaju tabu. W wielu krajach Zachodu weszła na stałe do szkół, choć również i tam spotyka się z ostrą krytyką oraz sprzeciwem osób będących zdania, że niszczy ona psychikę młodych ludzi i źle wpływa na ich rozwój. Skoro w XXI wieku wywołuje ona tak głośne kontrowersje, to z łatwością można sobie wyobrazić, jak patrzono na nią kilka dekad temu. W kraju takim jak PRL takie zagadnienia były kompletnie nie do ruszenia. A jednak, pojawiła się osoba która zdołała uczynić w tej kwestii naprawdę dużo. Była nią Michalina Wisłocka, słynna propagatorka edukacji seksualnej w Polsce Ludowej. Film "Sztuka Kochania" jest poświęcony właśnie tej słynnej postaci.

W rolę Michaliny Wisłockiej wcieliła się Magdalena Boczarska. Film bardzo ciekawie przedstawia życie głównej bohaterki, będąc równocześnie obrazem czasów, w których działała. Nie brakuje w nim śmiesznych czy wzruszających scen, ale daje również jasno do zrozumienia, że Wisłocka musiała radzić sobie w swojej działalności z wieloma trudnościami.

Trudna miłość w kinie

Film Marii Sadowskiej zdecydowanie zasługuje na uwagę. Bez względu na to, jakie mamy podejście do edukacji seksualnej – warto oddać honor Wisłockiej choćby tylko za odwagę i determinację w walce z opresyjnym systemem.